Budowa domu w Gdyni Orłowie

By 3 sierpnia 2015AKTUALNOŚCI

Cały projekt od momentu budowy aż po wystrój i wykończenie pomieszczeń koordynowała spółka STARTBAU. Oczekiwania klientów przełożyła na wnętrza. W całym domu znajdziemy dębowe podłogi, które sprawiają, że wnętrze jest ciepłe i przytulne. Z kolei szlifowany beton na suficie łączy estetykę z wysoką odpornością na obciążenia, ścieranie, czy pylenie, tworząc ciekawe wnętrze.

Parter domu to strefa dzienna – duża otwarta przestrzeń przeznaczona do wspólnego spędzania czasu. Przestrzeń została podzielona na 3 strefy: kuchnię, jadalnię oraz część wypoczynkową z jasną, okazałą kanapą. Na uwagę zasługuje sztukateria ścienna oraz na podwieszanych sufitach, która nawiązuje do stylu francuskiego, a także podświetlane półki na książki umieszczone w pionie po obu stronach telewizora i kina domowego renomowanej marki, produkującej sprzęt audio.

Otwarta na salon i jadalnię kuchnia została wyposażona w najwyższej jakości sprzęt i meble w wsyokiej zabudowie. Centralne miejsce w tej strefie zajmuje wyspa z wolnostojącą kuchnią wielofunkcyjną, będącą alternatywa dla piekarników w zabudowie. Kuchnia wielofunkcyjna to nie tylko atrakcyjny element wykończenia – ze względu na oryginalny wygląd stali nierdzewnej, ale też urządzenie praktyczne, pozwalające na przygotowanie doskonałych posiłków podczas codziennego gotowania.

Z częścią kuchenną graniczy bezpośrednio jadalnia, w której znajduje się drewniany, dębowy stół w stylu francuskim, którego uzupełnieniem są stylowe krzesła z turkusowym obiciem. Całość uwieńcza piękny żyrandol w stylu glamour z elementami kryształów Swarovskiego.

“Kropkę nad i”, w części parterowej, stanowi kominek gazowy, którego obudowa wykonana jest z wysokiej jakości trawertynu, uznawanego za tzw. ciepły kamień i cenionego głównie za estetykę oraz naturalny wygląd. Kominek gazowy może dawać tyle samo ciepła, co kominek tradycyjny. Ponadto daje niesamowity komfort mieszkańcom – nie ma problemu z kupowaniem, przechowywaniem opału oraz sprzątaniem paleniska, a także jest kompatybilny z systemem inteligentnego domu.

Piętro domu to strefa sypialniana, w której skład wchodzi sypialnia właścicieli połączona z garderobą i salonem kąpielowym oraz dwa pokoje dziecięce z łazienką. /w sypialni właścicieli dominują brązy i beże. Punktem centralnym jest wielkie łóżko, a po jego prawej stronie znalazło się też miejsce na bio kominek. Całość została utrzymana w takim samym klimacie jak cały dom. Bezpośrednio z sypialni można przejść do salonu kąpielowego, w którym na podłodze położono płytki inspirowane wiktoriańskim stylem. Ich wzór nadaje niezwykły charakter pomieszczeniu, tworząc mozaikowy dywan.

Nad bezpieczeństwem i wygodą obsługi wielu urządzeń czuwa inteligentny system zarządzania budynkiem.

Dzięki pomysłom właścicieli i doświadczeniu osób biorących udział w projekcie, powstało przytulne, klasyczne, ale też nowoczesne wnętrze. Zastosowanie eklektycznych rozwiązań nadało całej inwestycji oryginalnego charakteru.